CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

Mesaj
Autor
tobocf
Mesaje: 104
Membru din: Mie Apr 09, 2008 12:00 am

CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#1 Mesaj de tobocf »

Buna ziua are cineva astfel de casa ? Va rog ajutati-ma cum sa export XML pentru octombrie pentru ca in declaratie cand o validez de card memorie apare declaratie luna 11 cu toate ca am bagat perioada inceput 23.10.2018 si perioada de sfarsit 31.10.2018.
Cred ca mai trebuie tastat ceva din casa de marcat si cel ce mi-a vandut casa nu stie.
Sper sa reusesc pana la 11.30 la noapte sa transmit corect.
Multumesc

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#2 Mesaj de ferenta »

Extras din linkul de mai jos, unde există un material foarte util, pus la dispoziție de către bunul nostru coleg, Toma Cristi!
https://www.sagasoftware.ro/?p=2256

„ATENȚIE!
În formular, după ce-l deschideți apare luna și anul ÎN CARE s-a generat formularul 4200 și nu luna și anul PENTRU CARE s-a generat pdf-ul.
De exemplu, dacă generați în noiembrie 2018 fișier PDF pentru datele exportate pe octombrie 2018, atunci luna și anul din PDF vor fi luna 11 anul 2018. În programul Declarații ANAF se va regăsi fișierul respectiv la luna din formular.„
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

stanescue961
Mesaje: 92
Membru din: Vin Sep 05, 2008 12:00 am

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#3 Mesaj de stanescue961 »

Buna seara la d.voastra!Stiu ca aici in fam.Saga,avem numai colegi unul si unu.Doresc si eu un ajutor:pasii pt.raport x intre doua date;exemplu:01.09.2019-30.09.2019 la casa de marcat ACTIVA MAGIC si pt.export pe stik.Va multumesc din tot sufletul meu!Vine cineva,de la 5 km cu casa de marcat pt.formularul 4200 si mai mereu nu gaseste tehnicianul,care este plecat pe teren ,dar acelasi tehnician nu vrea sa-i spuna pasii....In fine,vreau sa-i iau omului ,,drumul din picioare'"cu bunavointa d.voastra.Daca vrea cineva ajutor,pt.casele de marcat DAYSY COMPACT M,TREMOL,DATECS DP 25,il ajut cu mare placere.Cu respect Elena.

stanescue961
Mesaje: 92
Membru din: Vin Sep 05, 2008 12:00 am

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#4 Mesaj de stanescue961 »

Mai..dar ce v-ati mai inghesuit sa ma ajutati...........

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#5 Mesaj de tomac »

V-ați gândit că:
- poate oamenii de pe aici nu folosesc ACTIVA MAGIC?
- poate, dacă folosesc, nu extrag un astfel de raport?
- poate nu au timp să răspundă?
- poate casa aceea de marcat nu permite tipărirea unui astfel de raport?
și nu în ultimul rând: v-ați gândit să consultați manualul de utilizare a casei de marcat sau să solicitați distribuitorului (direct prin mail) informații despre cum se poate obține un astfel de raport?
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

stanescue961
Mesaje: 92
Membru din: Vin Sep 05, 2008 12:00 am

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#6 Mesaj de stanescue961 »

Multumesc.

mucioniug
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 27, 2007 12:00 am

Re: CASA MARCAT ADPOS M

#7 Mesaj de mucioniug »

VA ROG AJUTATI-MA CU DECLARATIA F4109 PT. OCT.2019 PE ZERO CUM AS PUTEA SA O TRANSMIT MAI USOR, ADICA DOAR SA O COMPLETEZ DE MANA!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CASA MARCAT ELECTRONICA EXPERT SX

#8 Mesaj de tomac »

4109 se completează manual. Necesită datele firmei, NIF atribuit casei de marcat fiscale și numele administratorului.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns