semnare declaratii cu certificat digital

Mesaj
Autor
neamtur
Mesaje: 65
Membru din: Mie Iun 30, 2010 12:00 am

semnare declaratii cu certificat digital

#1 Mesaj de neamtur »

Nu pot semna declaratiile fiscale. Stiti sa fie o priblema legata de Java?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: semnare declaratii cu certificat digital

#2 Mesaj de herganiec »

incercati sa reinstalati drivere-le pentru token.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

neamtur
Mesaje: 65
Membru din: Mie Iun 30, 2010 12:00 am

Re: semnare declaratii cu certificat digital

#3 Mesaj de neamtur »

Am discutat cu cei de la digisign si spun ca nu e problema de semnatura. Ei spun ca e problema de provider program.
Mesajul este urmatorul:
Tip de acţiune nepermis: JavaScript. Documentul conţine acţiuni ascunse care este posibil să nu fie dorite sau cunoscute de utilizatorul final. Acţiunile includ acţiuni JavaScript (deschidere, salvare document etc.), redarea multimedia, executarea unui element de meniu etc.
Conținut PDF nerecunoscut: Acest document are conținut PDF sau conținut personalizat care nu este acceptat de versiunea curentă a Adobe Acrobat Reader.
Acest document este bazat pe XFA şi, în consecinţă, aspectul sau comportamentul documentului pot fi modificate fără înştiinţare.

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: semnare declaratii cu certificat digital

#4 Mesaj de pomparaus »

Transmite declaratiile pe alt calculator si incearca sa semnezi declaratiile acolo : fix asa am primit si eu candva cest mesaj, dar pe alt calculator cu acelasi token am reusit sa semnez declaratiile.
Apoi,cu comenzi de reamprospatare semnatura, chiar de pe calculatorul meu am reusit sa semnez.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: semnare declaratii cu certificat digital

#5 Mesaj de balazse »

O alta posibilitate ar fi actualizarea Adobe, dar poate ajuta si cele postate aici de TomaC:
https://forum.sagasoft.ro/viewtopic.php?f=7&t=40133

Scrie răspuns