casa de marcat

Mesaj
Autor
popad70
Mesaje: 2127
Membru din: Joi Apr 12, 2007 12:00 am

casa de marcat

#1 Mesaj de popad70 »

Am un punct de lucru ce contine restaurant, hotel, bar si piscina .
Pot avea mai multe case de marcat la acest punctde lucru?
Multumesc!

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: casa de marcat

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Poti sa ai cat te duce buzunaru...si cate una fiscalizata pentru fiecare client daca vrei :wink:
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: casa de marcat

#3 Mesaj de herganiec »

..si piscine cate poti.. :wink:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

buldanc431
Mesaje: 114
Membru din: Vin Oct 12, 2007 12:00 am

Re: casa de marcat

#4 Mesaj de buldanc431 »

Buna ziua ! O Sc are ca principal obiect de activitate CAEn 6832- administrare imobile pe baze de tarife sau contracte . Mai pe inteles societatea se ocupa de admnistrare asociatii proprietari . Sunt incheiate contracte intre societate si asociatii de proprietari . Societatea ofera urmatoarele servicii asociatiei : calcul lista intretinere cf facturi de la furnizori ( apa, electrica , salubriatea .,lift, etc… ) afisare, ofera instalator parti comune , ofera femeie seviciu , administrator , contabilitatea asociatiei . In schimbul acestor servicii si in baza contractului incheiat intre cele 2 parti (juridice )se percepe un comision lunar pt fiecare apartament . Acest comision este facturat de catre firma, si incasat in masura in care asociatia respectiva dispune de numerar.
Un lucru de mentionat . societatea a pus la dispozitia asociatiilor casierie unde proprietarii vin sa-si achite contributiile in baza listelor de intretinere . Pentru sumele achitate de proprietari se elibereaza chitanta care se inregistreaza in reg de casa al fiecarei asociatii , de unde se fac platile catre furnizorii de servicii .
Intrebare : societatea este obligata sa aiba casa de marcat ? mentinez inca o data contract incheit intre 2 pers juridice, eliberare de factura pt servicii .
Multumesc !

gagium936
Mesaje: 320
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti,Tei
Contact:

Re: casa de marcat

#5 Mesaj de gagium936 »

Buna seara, imi poate indica si mie cineva cum putem verifica programul pentru tiparirea de bonuri la casa de marcat ? Mai demult pe site exista un loc de unde puteam sa le descarcam sau eventual sa le actualizam ?
Keep Walking!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: casa de marcat

#6 Mesaj de herganiec »

scrieti la Saga si le primiti pt casa de marcat dorita.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: casa de marcat

#7 Mesaj de tomac »

Nu mai este nevoie. Pentru tipurile de casă de marcat suportate de program e suficient să se aleagă în configurare societăți tipul casei. Dacă driverele de la producătorul casei sunt instalate, interfața programului se va activa automat. Până acum ceva timp se descărca acea interfață de pe site dar nu mai este cazul cam demult deja.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns