Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

Mesaj
Autor
iridone
Mesaje: 182
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#1 Mesaj de iridone »

Buna ziua,

Am o intrebare...
Este o modalitate de a depune declaratia 100 si 101 pentru anii 2005-2009 on-line cu semnatura electronica? :roll: ..... sau doar la ghiseu :cry: ?

Multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#2 Mesaj de tomac »

Nu. Dar de ce ați depune declarații pentru acei ani?! Dreptul organului fiscal de a solicita depunerea de declarații se întinde pe maxim 5 ani fiscali anteriori. Ori 2005-2009 sunt hăt.....
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#3 Mesaj de balazse »

-

iridone
Mesaje: 182
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#4 Mesaj de iridone »

Stiu ce spuneti dv, si sunt total de acord...dar este vorba despre un ONG care cere prin declaratia 163 inscrierea in Registrul ONG-urilor...si ...stiti dv...astia cauta de la Adam si Eva incoace...cand e vorba sa-ti faca vreun serviciu! :roll:

Multumesc de raspuns...ma pun pe treaba sa descarc arhive :wink: ! Cred ca o "scartaie" din toate incheieturile cand o sa le descarc, dw cand n-au mai fost folosite ...mai ales cea de acum....14 ani :lol: :lol: :lol:

costachet982
Mesaje: 866
Membru din: Mie Dec 03, 2008 12:00 am

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#5 Mesaj de costachet982 »

nu merge depuse cu semn.electr.doar la ghiseu..cu proc verb de santiune ( ce poate fi doar avertism sau cu bani...in functie de noroc si precedente in istoricul firmei )

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#6 Mesaj de tobosv790 »

Eu zic sa incerci sa depui 163 fara sa te complici cu declaratii pentru perioada aia. Cred ca nici ei nu mai au baza de date atat de vechi. Ai putea avea o surpriza placuta sa nu te intrebe nimic de perioada aia. De ce te complici?
PS: În general când ai control e bine să nu descizi gura decât când ești întrebat/ă. Să nu scapi porumbei.

iridone
Mesaje: 182
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#7 Mesaj de iridone »

Pai doamna de la Finante m-a sunat sa-mi spuna ca nu poate sa-mi aprobe inscrierea in registru pentru ca sunt cateva declaratii nedepuse din 2005-2009. Am descarcat arhivele cu declaratii, le-am listat, le-am pus pe CD si le-am dus la Finante. Doamna a fost draguta si mi le-a primit,fara nicio amenda sau averizare, si fara sa le mai trimit cu posta! Mai sunt si functionari cu omenie, ca pana la urma urmei trebuia sa ma instiinteze pana acum ca sunt declaratii lipsa....si apoi daca nu le depuneam sa ma amendeze :wink:

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#8 Mesaj de roncovf »

Da, toata lumea e draguta, mai ales cei de la finante

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#9 Mesaj de tobosv790 »

Pentru @iridone :Asta e ca aia cu tiganu primaru si calul. Un tigan se duce la primar si îi spune că vrea o casă mai mare că nu încap toți membrii familiei. Primaru ii zice: "Du-te acasă și bagă calul in casă ". Se duce țiganu și se intoarce la primar: "E nasol domn primar, ce să fac?" Primaru:"Du-te acasă și scoate calu". Zis și făcut. Se intoarce țiganu și-i zice primarului:"Domn primar ați fost așa de DRĂGUȚ, acum am loc berechet " :wink:
Scuze de off-topic.

iridone
Mesaje: 182
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Re: Declaratii vechi depuse cu semantura electronica

#10 Mesaj de iridone »

:lol: :wink:

Scrie răspuns