Eroare 112
-
- Mesaje: 7
- Membru din: Mar Apr 13, 2010 12:00 am
Eroare 112
Buna seara. Am validat si semnat declaratia, am depus, dar in recipisa am urmatoarele erori " eroare atribut A cod bugetar (20470101xx) incorect asociat cu cod obligatie (602), apoi si la celelalte (5502xxxxxx) incorect asociat cu cod obligatie (412). Va rog daca ma poate ajuta cineva.. Astazi este ultima zi, nu am mai avut niciodata probleme. Multumesc
Re: Eroare 112
In prima faza utilizeaza butonul de "cautare" (dreapta-sus), deoarece doar la o prima cautare am gasit peste 10 de postari pe tema asta.
Poate te ajuta cele postate de TomaC (te rog sa il citesti si sa procedezi exact cum scrie acolo, adica sa respecti fiecare pas).
Poate te ajuta cele postate de TomaC (te rog sa il citesti si sa procedezi exact cum scrie acolo, adica sa respecti fiecare pas).
tomac scrie:...refaceți actualizarea chiar dacă aveți ultima versiune instalată și, după actualizare, intrați la Operații - State salarii și apăsați butonul "Declarația 112", iar în ecranul care vă apare apăsați butonul "Actualizare date". Abia apoi generați fișierul PDF.
Re: Eroare 112
Legat de "azi e ultima zi". Chiar dacă e ultima zi, dacă aveți recipisă cu erori, veți putea depune o declarație corectă până la finele lunii de raportare și se va înregistra declarația cu aceiași zi în care ați depus declarația la care ați avut erori.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.