Suntem o societate de constructii si vrem sa stim care este baza legala care modifica CAM incepand cu luna Ianuarie

Mesaj
Autor

pomparaus
Mesaje: 4129
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Suntem o societate de constructii si vrem sa stim care este baza legala care modifica CAM incepand cu luna Ianuarie

#2 Mesaj de pomparaus »

ANAF, constată că art.66 din OUG 114/2018 nu se poate aplica fără respectarea legii ajutorului de stat și drept urmare:......

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Suntem o societate de constructii si vrem sa stim care este baza legala care modifica CAM incepand cu luna Ianuarie

#3 Mesaj de balazse »

Pentru ApostolT
Citeste cele postate pe blog:
https://www.sagasoftware.ro/?p=2362

borosm949
Mesaje: 72
Membru din: Mar Feb 12, 2008 12:00 am

Re: Suntem o societate de constructii si vrem sa stim care este baza legala care modifica CAM incepand cu luna Ianuarie

#4 Mesaj de borosm949 »

Buna ziua, cum se poate seta programul saga ca sa preia bine suma din clasa 7 pentru constructii in declaratia d112 ( la mine sa preluat 704+707)- in randul (2. Cifra de afaceri cumulată de la începutul anului realizată efectiv din activitatea de construcții conform art. 60 pct. 5 din Codul fiscal, inclusiv din luna de raportare (cifAf2)")
In dec d112 luna martie cifra de afaceri cumulat trebuie preluat cifra ianuarie-februarie sau ianuarie-februarie-martie?
Multumesc!

corneanut
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 05, 2019 1:50 pm

Re: Suntem o societate de constructii si vrem sa stim care este baza legala care modifica CAM incepand cu luna Ianuarie

#5 Mesaj de corneanut »

cumulat de la inc.anului(ian+feb+mart)

Scrie răspuns