stat plata salarii somaj tehnic

Mesaj
Autor
tutuleam
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 22, 2018 3:31 pm

stat plata salarii somaj tehnic

#1 Mesaj de tutuleam »

Buna ziua

Nu pot sa deschid statul de plata pentru somaj tehnic.
Am operat in fisiere- salariati- suspendarea.
Am mers in- Operatii - state salarii- am completat in Concedii perioada de suspendare si cand merg pe Tiparire- stat indemnizatii OUG 30/2020-nu imi apare nici un stat de plata

grecus149
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 03, 2010 12:00 am

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#2 Mesaj de grecus149 »

daca statele sunt pt luna aprilie,adauga luna mai,confirmi,si apoi listezi pe tiparire-state cf oug 3o
statele pt aprilie vor avea la luna-mai

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24172
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#3 Mesaj de balazse »

Pentru TutuleaM
Desi exista zeci de postari despre somaj tehnic, precum cateva topicuri deschise, nu inteleg de ce se mai deschide inca un topic.
Presupun ca discutam despre statul de plata pe luna aprilie.
Din pacate nu ai oferit detaliile necesare, referitor la perioada in care au fost angajatii in somaj tehnic.
Ca si prim pas, trebuie verificat daca la concedii ai ales "somaj tehnic OUG.30".
Daca au fost in somaj tehnic incepand cu luna martie, ai primit banii de la AJOFM in luna aprilie? Daca da, atunci la adaugarea statului de plata ai apasat pe "da" la mesajul primit? Daca da, atunci ar trebui sa iti apara.
Daca au fost in somaj tehnic incepand cu luna aprilie, atunci nu ai incasat banii de la AJOFM, ca urmare nu este ce sa iti apara pentru moment, doar luna viitoare cand ai incasat.

PS: Foloseste buntonul "cautare" (dreapta-sus) inainte de a posta, deoarece foarte multe subiecte au fost discutate si rediscutate. :wink:

tanases731
Mesaje: 14
Membru din: Mar Sep 27, 2011 1:45 pm

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#4 Mesaj de tanases731 »

Da, am patit si eu. Balazse are dreptate, in luna aprilie pe listare gasesti statul din martie si tot asa.....

tutuleam
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 22, 2018 3:31 pm

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#5 Mesaj de tutuleam »

Multumesc foarte mult. Salariatii au fost pusi in somaj tehnic cu 01.04.2020 . Eu incercam sa fac statul pe luna aprilie, nu pe mai cum ar fi fost corect. Va multumesc pentru explicatie.
O zi buna tuturor.

iberica2005
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 15, 2010 12:00 am

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#6 Mesaj de iberica2005 »

Eu am incasat azi somajul tehnic aferent lunii aprilie , dar la generare state lina mai nu imi apare mesajul ,, daca am incasat sumele si sa pot accepta ,, .
Am inchis si redeschis calculatorul , am reinstalat programul si tot nu imi face.
Mentionez ca am salarriatii in somaj tehnic doar incepand cu data de 01.04.2020 , si am trecut la concedii suspendat confr og 30

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11916
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: stat plata salarii somaj tehnic

#7 Mesaj de septimiuv »

Verifică cu mare atenție ce tip de șomaj ai introdus în aprilie.

Scrie răspuns