SALARII

Mesaj
Autor
botaa255
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 13, 2010 12:00 am

SALARII

#1 Mesaj de botaa255 »

VA ROG SA MA AJUTATI CU DECLARATIA 112 DEOARECE LA SECTIUNEA C2 INDEMNIZATII CG OUG 158/2005 NU PREAIA TOTALUL INDEMNIZATIEI (AM AVUT SUME DE RECUPERAT DE LA CASA DE ASIGURARI) SI NU PREIA TOTAL T6

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25978
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: SALARII

#2 Mesaj de tomac »

Vă rog să nu mai postați mesaje scrise integral cu majuscule.
D112 pentru luna aprilie nu a fost actualizată momentan.
Detaliați solicitarea pentru că este neclar ce doriți de fapt. Știți că acea secțiune C2 se completează automat, la validarea pdf-ului declarației? Întrebați la ANAF de ce completează acolo acele informații.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ionitam9
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 18, 2011 6:42 pm

Re: SALARII

#3 Mesaj de ionitam9 »

Buna ziua, va rog sa imi spuneti cum generez stat in Saga cand am o parte din salariati in somaj tehnic iar altii prezenti. Am generat stat somaj si este calculul corect dar cand vreau sa generez stat pt cei prezenti , dau tiparire selectiva dar imi apare CAM-ul calculat gresit si nu stiu ce sa fac. Multumesc frumos!!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25978
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: SALARII

#4 Mesaj de tomac »

CAM se calculează la total fond de salarii, indiferent că e tipărit selectiv sau nu.
Teoretic cu are legătură una cu alta.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ionitam9
Mesaje: 18
Membru din: Mie Mai 18, 2011 6:42 pm

Re: SALARII

#5 Mesaj de ionitam9 »

Ok, in concluzie las asa si cand platesc, calculez eu cat trebuie .Va multumesc frumos pt raspuns, credeam ca nu fac eu ceva corect.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25978
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: SALARII

#6 Mesaj de tomac »

Păi de ce să calculați dvs? Din ce știu eu, programul nu calculează CAM la sumele pentru șomaj tehnic. Dacă la dvs calculează și înregistrează în contabilitate și la acele sume, este posibil ca informațiile despre șomajul tehnic pe OUG 30 să fie operate eronat.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns